כל מה שצריך לדעת על שיפוץ בקיץ

בעלי בתים רבים מחליטים שהקיץ זו העונה לחדש. יש בכך לא מעט הגיון. זהו זמן שבו אנחנו מרגישים חופשיים יותר, מוכנים לשינויים ולעיתים – השינויים פשוט עומדים בפתח.

אם מדובר בבית שבו מתגוררים ילדים, תקופת החופש הגדול מאפשרת לנו למצוא פתרונות חלופיים לכמה חודשים, מסאבלט ועד לדירות להשכרה לתקופות קצרות, מבלי להיות תלויים במעבר של מוסדות חינוך.

אם מדובר בבית של זוג מבוגר, זה בדיוק הזמן לצאת לטיול בחו"ל או לעבור להתגורר עם הילדים והנכדים לכמה חודשים של חופש. באופן כללי הקיץ הוא זמן של התחדשות. לכן, ההחלטה על שיפוץ היא טבעית לגמרי.

אז מה חשוב שתדעו על שיפוצים במזג אוויר לוהט? הנה כמה דברים שאנחנו למדנו תוך כדי תנועה.

חשוב להכין תוכנית שיפוצים מראש

כשאנחנו נכנסים לשיפוץ בבית אנחנו מלאים ברעיונות ורצונות ומחשבות ודברים שאנחנו מרגישים שאנחנו צריכים כאן ועכשיו. כל הדברים האלו חייבים להתנקז לכדי משהו מאד פרקטי. תוכנית שיפוצים שנערכת בתיאום עם אנשי המקצוע, מקבלן השיפוצים ועד מעצב או מעצבת פנים היא הקו המנחה של כל הפרויקט.

חשוב להכין תוכנית מקצועית שכוללת את כל שלבי העבודה, תוכניות והחלטות עיצוביות. ככל שהתוכנית תהיה יותר מוגדרת מראש, כך אתם תוכלו לשלוט בעלויות השיפוץ ולעבור אותו בשלום.

סיגרו את מועדי הפרויקט לפני הקיץ

מכיוון שהקיץ הוא עונה חמה גם בתחום הבנייה והשיפוצים כדאי לסגור את לוחות הזמנים מראש. את הפרויקט צריך ליזום כמה חודשים לפני תחילת מועד השיפוץ. זה כמובן קשור לבחירת אנשי המקצוע מבעוד מועד, לסגירת המחירים והעלויות ולהכנת התוכנית שתהיה ברורה לתחילת השיפוצים.

ביחרו מראש באנשי מקצוע איכותיים

בסופו של דבר, הצלחה של שיפוץ בכל עונה תלוי באנשים שנמצאים בשטח. חשוב לבחור באנשי מקצוע טובים, שיש להם הצלחות מוכחות, המלצות וחוות דעת טובות מלקוחות קודמים.

אז איך בוחרים את איש המקצוע הטוב בשבילכם?

  1. יוצאים למסע ובוחרים בקבלן שיפוצים מקצועי, שמתחבר למה שאתם רוצים לעשות בבית.
  2. בודקים כיצד אתם מתחברים לבעלי המקצוע, כדי שתהיה לכם שפה משותפת. החיבור האנושי יכול לעזור מאד לפיתוח הפרויקט בשקט נפשי ובשלווה.
  3. מקבלים הצעות מחיר ובוחנים היטב מה הן כוללות. עושים הערכת מחיר ומחברים אותה לתקציב שלכם, על מנת שלא תיכנסו להוצאות מיותרות.
  4. חותמים על הסכם מסודר שכולל את כל הפרטים החשובים – לוחות זמנים, שלבי עבודה, אחריות, ביטוחים וכדומה.

פנו את הבית והכינו את עצמכם מראש

אחד השלבים הפחות נעימים לפני השיפוץ הקיצי שלכם הוא למצוא את כל הפתרונות למחייה בינתיים. כשמדובר בשיפוץ קטן תוכלו לרוב להישאר בבית, אך אם החלטתם לנצל את הקיץ לשיפוץ כללי תצטרכו כנראה למצוא פתרון מגורים חלופי.

כדאי מאד להחליט לאן עוברים ואיך עושים זאת לפני מועד השיפוץ, כדי שלא תצרו עיכובים מיותרים. אם אתם הורים לילדים קטנים שתלויים במערכת החינוך, כדאי למצוא את הפתרונות מראש על מנת שתוכלו לעבור מיד כשהחופש הגדול מתחיל.

היו גמישים וסבלניים

בסופו של דבר שיפוץ יכול להיות תהליך לא פשוט ויכולים לקרות בדרך דברים לא צפויים. אם הצוות שבחרתם הוא מקצועי ומנוסה ואם הייתם מתוכננים מראש, תוכלו למנוע בעיות ותקלות בדרך.

בכל מקרה, חשוב להיות גמישים, סבלניים ולהבין שבסוף השיפוץ תוכלו להיכנס לבית כמעט חדש ולהנות מהתחלות חדשות לכבוד השנה החדשה.

 

 

 

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *