כיצד נהפוך מטבח ישן לחדש? 7 טיפים לשיפוץ מושלם

אחד החדרים המאתגרים ביותר בבית הוא המטבח. במהלך השנים אנחנו משנים את התפקוד שלו מדי פעם בפעם, מתווספים אליו מכשירי חשמל, כלי מטבח וכמובן – המשפחה המתרחבת מכתיבה צרכים חדשים. לכן, שיפוץ של מטבח ישן מעלה לא מעט שאלות.
איך מחדשים מטבח ישן והופכים אותו לחדר נוח לשימוש? שבעה טיפים לשיפוץ המטבח:
הכינו רשימת דרישות מוקדמת
כאמור, המעבר ממטבח ישן אליו הורגלתם למטבח חדש אינו פשוט. אנחנו מלאים ברעיונות, השראה ועצות מאנשי המקצוע איתם אנחנו עובדים. חשוב לזכור שאנחנו אלו שעומדים להשתמש במטבח ולכן כדאי להבין מהו הצורך ואיפה אנחנו מביאים אותו לידי ביטוי. הכינו רשימת דרישות שתעזור לכם לפרט מול אנשי המקצוע מה בדיוק אתם צריכים במטבח ואיך הוא אמור להיראות.
כדאי לעשות תחקיר כדי לקבל השראה
לכל אחד מאיתנו סגנון עיצובי אחר אליו הוא מתחבר. כדי שבעלי המקצוע ידעו איך לשפץ את המטבח כך שיקלע לצרכים ולמראה שאתם אוהבים, תעשו תחקיר ותמצאו נקודות השראה. האינטרנט שופע בתמונות של מטבחים מעוצבים שיכולים להוות השראה.
הקדישו זמן לתכנון נוח וזורם
העבודה במטבח יכולה להיות סיוט אם לא נתכנן נכון את החלל. כדאי להתייעץ עם אנשי מקצוע כמו מומחה או קבלן שיפוצים, מעצב פנים או אדריכל ולהכין תוכנית מסודרת של המטבח. התוכנית תעזור לכם לבחור את הארונות, את משטח העבודה ואת פריטי האחסון הנוספים. בתוך התוכנית תכללו את כל הדרישות שהיו לכם מלכתחילה. התוכנית צריכה לשקף את כל הצרכים דרך תכנון נוח, שיהיה לכם קל לעבוד במטבח לאורך זמן.
השקיעו באחסון חכם
אחד המוקשים הכי גדולים בכל מטבח הוא האחסון. ארונות המטבח הישנים שהכרנו בעבר מפנים את מקומם לעיצוב חכם יותר, עם מגרות רחבות שיש בהן חלוקה חכמה לפי צרכי האחסון, ארונות עמוקים שמאפשרים אחסון חכם יותר, אחסון סירים ומחבתות שמותאם לצורך ועוד. נצלו את החלל ליצור כמה שיותר אחסון במטבח, במיוחד אם אתם אנשים שאוהבים לבשל ולארח ויש לכם הרבה פריטים להכניס למטבח.
תכננו משטח עבודה נוח
עוד מכשול שחשוב להתייחס אליו הוא משטח העבודה. חשוב ליצור מקום נוח לעבודה שיאפשר לכם להגיע לכל מקום במטבח בנוחות ולעבוד בו בלי בעיות. המשטח צריך לחבר בין המקרר, ארונות האחסון ובין תנור האפייה או הכיור ולספק נקודה מרכזית שממנה קל לכם להגיע לכל אחת מהנקודות האלו. היום אפשר לבנות משטחי עבודה שמסביבם אחסון נוסף – למשל אי שכולל גם מגרות או מדפי אחסון.
ביחרו עיצוב שיהיה לכם נעים לחיות איתו לאורך זמן
כולנו רוצים מטבח מעוצב ואסתטי והיום יש שפע של אפשרויות במגוון רחב של סגנונות וצבעים. לפני שאתם בוחרים את המטבח שלכם, חשוב שתשאלו את עצמכם – האם אוכל לחיות עם המטבח הזה לאורך זמן.
לדוגמה – מטבח אדום למשל נראה לכם מעניין וטרנדי עכשיו, אבל האם תוכלו לחיות עם הצבע החזק הזה גם בעוד חמש שנים? כדאי לחשוב על כך לפני שאתם בוחרים את המטבח.
שלבו פריטי עיצוב שיש להם פונקציה במטבח
כדי ליצור שפה אישית במטבח, אפשר לשלב בו פריטי עיצוב שונים. כדאי לבחור בפריטים מעוצבים שהם גם פרקטיים. למשל מדפי ברזל מפורזלים וצבעוניים שמספקים מקום אחסון לצנצנות תבלינים, מתלה מגבות מטבח מעוצב, פח בעיצוב אסתטי או סלסלות לאחסון ירקות ופירות. הנגיעות הקטנות האלו ייתנו למטבח את הייחוד שלו ותוכלו להחליף ולגוון מפעם לפעם, לאורך הזמן.
עיצוב מטבח חדש הוא תהליך ארוך ומרתק. חשוב שתעברו אותו עם אנשי מקצוע מיומנים, מקבלן שיפוצים ועד למעצב – שיודעים לקחת את הצרכים שלכם ולהפוך אותם לחדר שנוח להשתמש בו.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *