כיצד לעבור שיפוץ בשלום

יש אנשים שהמילה שיפוץ גורמת להם מיד להרגיש צמרמורת בעורף וזיעה על המצח. הקלישאות לגבי שיפוץ רבות ומגוונות – אתה יודע איך אתה נכנס אבל אתה לא יודע איך תצא מזה, היא אחת הקלישאות המוכרות ביותר. אז איך עוברים שיפוץ בשלום ונכנסים לבית כמעט חדש בתחושה טובה ורגועה? אנחנו כאן עם כמה טיפים מאיתנו אליכם.

לפני הכל – מגיעים מוכנים
כל שיפוץ מתחיל בהצהרת כוונות. ברוב המקרים יש כל כך הרבה דברים שאנחנו רוצים שישתנו בבית לאחר תקופה ארוכה שבה אנחנו מתגוררים וחיים בו. כדאי להכין רשימה מסודרת של כל הדברים שרוצים לשנות, על מנת שיהיה קל לקבל הצעות מחיר מדויקות ולנהל תקציב לכל מטלה. בנוסף, רשימה מסודרת תתן לכם מראה של גודל הפרויקט וקנה המידה שלו.

ממשיכים מבחירה נכונה באיש מקצוע
אולי הדבר שהכי חשוב בדרך לשיפוץ מוצלח היא הבחירה הנכונה באיש מקצוע שינהל את הפרויקט ויבצע את השיפוץ על הצד הטוב ביותר. כל כך הרבה אנשים יכולים להציע לכם שיפוץ בבית, אבל חשוב לקחת את הזמן ולהשקיע בבחירה מושכלת.

איך בוחרים את הקבלן המתאים לכם?
מקצוענות: מי שיהיה אחראי על השיפוץ חייב להיות אדם מנוסה ומקצועי שמאחוריו יש שיפוצים דומים. חשוב שהוא יבין את שלבי העבודה, יכיר את חומרי הבניין ואת בעלי המקצוע הנכונים וידע איך לבצע את המטלות שרשמתם מראש.
אמינות: משלב הצעת המחיר דרך גיבוש לוח הזמנים ועד לשירות שניתן בשטח, אמינות באה לידי ביטוי בכל שלבי העבודה. חשוב לעבוד עם מומחה לשיפוצים שבדקתם מי הוא, דיברתם עם לקוחות שעברו שיפוץ או קיבלתם המלצות מחברים ומכרים.
הגינות: הצעת המחיר צריכה לשקף את הקף העבודה, עלויות החומרים והעובדים, עלויות של שעות עבודה ופעילות בשטח וגם הפתעות שעלולות לקרות בדרך.
ראש גדול: או במילים אחרות – הקבלן צריך להיות אחראי על כל שלבי העבודה ולדאוג לבצע אותם על הצד הטוב ביותר.
הצעות מחיר מפורטות: לפני כל שיפוץ עולה שאלת העלות מול התקציב. בדרך כלל אנחנו צריכים לקבל הערכה מוקדמת מדויקת ככל האפשר, כדי לדעת מול מה אנחנו עומדים. חשוב לוודא שהקבלן או השיפוצניק שפניתם אליו נותן לכם הערכת מחיר מדויקת, אחרי שבדק מה בדיוק אתם רוצים לעשות בבית.

מנהלים תקציב מסודר יחד עם הצוות
אחת הבעיות שבהן נתקלים בכל שיפוץ היא שהתקציב בורח לנו מבין הידיים. בחירת גימורים, חומרי בניין, נגיעות עיצוביות מיוחדות, פרויקטים של בנייה קטנה בהתאמה אישית וכדומה – כל הדברים האלו עולים כסף.
כדאי לנהל באופן פתוח תקציב לשיפוץ, יחד עם בעלי המקצוע והספקים. כשמדובר בפרויקט קטן התקציב ינוהל על ידיכם אבל אפשר לשתף בהתלבטויות ובגבולות שקבעתם גם את בעלי המקצוע, במיוחד אם עשיתם בחירה מוקפדת באיש מקצוע.
במידה ומדובר בשיפוץ כללי או חידוש של מבנה ישן, התקציב בדרך כלל מורכב וגדול יותר. כדאי לנהל תקציב באופן מסודר יחד עם מנהל פרויקטים או קבלן שיפוצים שבחרתם.
כדי לעבור את השיפוץ שלכם בשלום, כל מה שאתם צריכים הוא קבלן שיפוצים אמין שיוכל לתת לכם שירות טוב, להיות הוגן ולהפגין אחריות ומקצועיות לאורך כל הדרך. אנחנו מזמינים אתכם לפנות אלינו לפני כל שיפוץ ונשמח לעמוד לרשותכם ולדאוג שתעברו את השיפוץ בשלום.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *