כיצד לבחור את הריצוף המתאים לבית?

פרקט או קרמיקה, שיש או אבן – איך יודעים באיזה ריצוף לבחור. מתוך מאות ואלפי דגמים שמוצעים לנו בחנויות המתמחות לפני השיפוץ, אנחנו צריכים לבחור את האחד שיתאים בדיוק לחלום שלנו. בתור אנשים שעוסקים בשיפוץ בתים ובפרויקטים של בנייה, אנחנו נתקלים לא פעם בהתלבטויות אצל הלקוחות שלנו.
איך יודעים איזה ריצוף לבחור? מהם היתרונות והחסרונות של סוגי הריצוף השונים? ננסה למצוא עבורכם את הפתרון.

לא רק שאלה של עיצוב
הרבה מאד אנשים מתייחסים לריצוף מתוך המחשבה על עיצוב הבית. כמובן שהריצוף חייב להתכתב עם הסגנון העיצובי של שאר האלמנטים והפריטים בבית ולאפשר לכם לחיות בשלום עם הצבעים, הטקסטורות והדוגמאות. עם זאת, חשוב לזכור שלריצוף יש קודם כל משמעות פרקטית.
כשאנחנו מחליפים ריצוף במהלך שיפוץ אנחנו עושים זאת בדרך כלל אחרי שנים של שימוש בריצוף הישן. כך צריך להיות גם עם הריצוף החדש. הוא אמור להיות עמיד, חזק ובעל רמת שחיקה גבוהה ככל האפשר.
האם הריצוף פרקטי מספיק?
אחת השאלות שחשוב לשאול לפני שיפוץ והחלפת הריצוף בבית היא האם הריצוף שאתם בוחרים מתאים למה שקורה בבית. האם הוא עמיד מספיק מבפני לכלוך כמו בוץ, שנכנס לבית דרך נעלי הילדים או צבע גואש שהילדים שופכים. האם כל כתם קטן נראה לעין ומחייב אתכם כל היום לנקות?
חשוב לבדוק מה כרוך בהתקנת ריצוף מסוים. אם זה אומר שתצטרכו כל היום לנקות את הבית, ייתכן וזה לא הריצוף המתאים לכם. מצד שני, אם מדובר בבית שאין בו יותר מדי השתוללויות וגירויים, אולי דווקא עיצוב עדין ובהיר יתאים לכם.
מהו התקציב שלכם?
אחד השיקולים החשובים הוא כמובן התקציב. ברגע שאנחנו יודעים מהו תקציב השיפוץ אנחנו יכולים לכוון את הלקוחות שלנו ולעזור להם לבחור ריצוף שיתאים להם. היום יש מגוון גדול מאד של סוגי ריצוף כך שאפשר למצוא ריצוף יפה ומעוצב גם במחירים לא גבוהים. מחיר הריצוף ייקבע גם לפי מספר המטרים המרובעים במבנה – כלומר כמה שטח בעצם צריך לרצף.
מדריך הריצוף המלא – אילו סוגי ריצוף יש כיום?
קרמיקה: קרמיקה נחשבת לסוג הריצוף הכי מוכר ואהוד בישראל. הסיבה לכך היא הגיוון הרב של צבעים, טקסטורות וגדלי מרצפות שמוצעים תחת הסוג הזה. בנוסף, אפשר למצוא קרמיקה בטווחי מחירים מגוונים, בהתאם לעיצוב.
גרניט פורצלן: ריצוף שנחשב ליוקרתי יותר מכל סוגי הקרמיקה האחרים. הוא בעל רמת שחיקה גבוהה מאד ומוצע במגוון גדול של צבעים וטקסטורות. כמו קרמיקה גם את הגרניט פורצלן ניתן להדביק במהלך שיפוץ מעל הרצפה הקיימת וכך לחסוך בהוצאות של הרמת הרצפה ופינוי.
פרקטים: בשנים האחרונות נכנסו פרקטים חזק לתחום העיצוב בארץ. פרקטים יוצרים מראה חם ונעים מאד, הם לוקחים אותנו למקומות רחוקים ומתחברים מאד למראה כפרי אך יוקרתי. ספקי הפרקטים מציעים גוונים רבים של עץ מלא או פרקט למינציה. אפשר לבחור מבין טווחי מחירים שונים, כאשר פרקט למינציה הוא הזול יותר ואילו פרקט עץ מלא נחשב יקר יותר.
ריצוף אבן טבעית: ריצוף העשוי מאבן שנחצבת מהאדמה, בדיוק כלל שיש, גרניט או צפחה. המראה שהוא מעניק לבית יוקרתי מאד אך הוא נחשב לנדיר יותר ולכן יקר יותר. חשוב לדעת שרמת השחיקה של אבן טבעית נמוכה יחסית וזה דורש תחזוקה שוטפת.
מה עושים במקרה של שיפוץ?
שאלה נוספת שאנחנו מתמודדים איתה בזמן שיפוץ היא האם לפרק את הריצוף הקיים או להדביק מעליו ריצוף חדש. כמעט כל סוגי הריצוף שפירטנו כאן, למעט ריצוף אבן טבעית, מאפשרים הדבקה מעל הרצפה הקיימת.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *