כיצד בוחרים קרמיקה חדשה לחדר האמבטיה

אחד השיפוצים הדרמטיים ביותר שנערכים בכל בית הוא שיפוץ של חדר האמבטיה. זהו החדר שסובל מהכי הרבה בלאי במהלך השנים, מרטיבות ועד להצטברות של עובש. מאריחים שהופכים לפחות אופנתיים ועד להחלפה של האסלה או המקלחון. השינוי הקוסמטי הגדול ביותר הוא החלפת הקרמיקה. לא מעט פעמים זה המקום שבו אנחנו מתלבטים קשות – כשהשאלה הגדולה היא האם לבחור בקרמיקה נייטרלית או ללכת על עיצוב מרשים ומיוחד.
כיצד נבחר קרמיקה לחדר האמבטיה? ארבע שאלות חשובות שיעזרו לכם להגיע לבחירה נכונה ומדויקת עבורכם.
מהו הסגנון שלכם?
זו אולי השאלה החשובה ביותר. איזה סגנון אתם אוהבים? למה אתם מתחברים? מהם הצבעים, הטקסטורות והדגמים שאליהם אתם מתחברים תמיד? ההעדפות שלנו מבוססות על טרנדים ואופנות אך גם על האופי שלנו. חישבו תמיד לטווח הארוך ותבחרו בקרמיקה שמתאימה לסגנון שלכם ויכולה להתאים לו גם בעוד שנתיים או שלוש.
באופן כללי כדאי לזכור שקרמיקה נייטרלית משתלבת בכל סגנון עיצובי, בתנאי שמשלבים אותה עם פריטי עיצוב וריהוט מאותו סגנון. לעיתים זו הבחירה החכמה ביותר, כיוון שהיא מאפשרת לנו בהמשך הדרך לשנות את הסגנון ולגוון אותו, מבלי להיכנס שוב לשיפוץ רחב.
מה גודל האמבטיה?
שטח החדר משפיע באופן ישיר על בחירת הקרמיקה. קרמיקה כהה למשל תיצור תחושה של שטח קטן בעוד שקרמיקה בהירה ולבנה תיצור תחושה של חדר מרווח. לפני שתבחרו את צבעי הקרמיקה, כדאי לשקול מהי התוצאה שאתם רוצים ליצור – האם אווירה יוקרתית אך אינטימית שיכולה לבוא לידי ביטוי בקרמיקה כהה או אולי אווירה מוארת ותחושה של מרחב, שיבואו לידי ביטוי בבחירת קרמיקה בהירה.
לפני שאתם מתחילים את החיפוש כדאי למדוד את חדר האמבטיה ולהחליט איפה אתם רוצים להתקין אריחים.
מה צבע האביזרים?
ברוב המקרים אנחנו לא מחליפים רק את הקרמיקה, אלא מטפלים בכל המכלול בחדר האמבטיה. כתוצאה מכך כדאי להשקיע מחשבה בבחירת האביזרים הנכונים. הבחירה של הקרמיקה מסונכרנת עם בחירת הריהוט והאביזרים.
כדי לראות תמונה כוללת של העיצוב, תוכלו לחפש השראה באינטרנט, להסתכל בחדרי אמבטיה של חברים ששיפצו או קרובי משפחה שעברו לדירה חדשה, או בכל מקום שיכול לספק לכם רעיונות. בבלוגי עיצוב תמצאו שפע של רעיונות ודוגמאות לעיצובי חדר האמבטיה ותוכלו להגיע לשילוב שאתם אוהבים.
האם הקרמיקה איכותית?
לצד שאלת העיצוב, חשוב להקדיש מחשבה לאיכות הקרמיקה. כדאי להתייעץ עם קבלן שיפוצים שמבצע עבורכם את השיפוץ או לקבל ייעוץ בחברת עיצוב המתמחה בקרמיקה כדי שתוכלו להגיע לתוצאה עמידה לאורך זמן.
אף אחד מאיתנו לא רוצה להחליף קרמיקה באמבטיה בכל כמה שנים, אלא מעדיף משהו שיחזיק מעמד זמן רב. לכן, עדיף להשקיע כסף בקרמיקה איכותית וטובה מאשר לבחור בדגם זול מאד, רק בגלל שהוא זול.
אחרי ששאלנו את עצמנו כמה שאלות חשובות קבלו מאיתנו כמה טיפים מהירים לקנייה נכונה:
• סיקרו את השוק וביחרו בחברה שמאפשרת לכם לראות מגוון של אפשרויות במחירים נוחים ואטרקטיביים.
• מדדו את החדר לפני שאתם ניגשים לבחירה.
• התייעצו עם קבלן שיפוצים כדי לבדוק האם יש אילוצים שונים שמכתיבים בחירה בקרמיקה מסוימת.
• אם אתם מחליפים את כל האלמנטים בחדר, פנו לחברה שיכולה להציע לכם חבילה לעיצוב חדר האמבטיה, שהיא לרוב בעלות נמוכה יותר מרכישה של כל פרט בנפרד.
• הכינו לעצמכם לוחות השראה שיעזרו לכם לקבל תמונה גדולה של השיפוץ.
• קבלו הצעת מחיר מסודרת שכוללת מידות וכמויות.
• תמיד קנו אריחים עודפים שיאפשרו לכם לתקן בהמשך הדרך.

בהצלחה!

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *