טיפים לשדרוג דירה ישנה

בשנים האחרונות רבים רוכשים דירות ישנות במחיר נמוך ומשדרגים אותן באמצעות שיפוץ. זוהי דרך טובה להנות מקניית בית ראשון במחיר נמוך יחסית ולנהל את תהליך השיפוץ עם תקציב מחושב משלכם. לא כל שיפוץ צריך להיות כוללני וגדול. אפשר לשדרג דירה ישנה גם בכמה פעולות פשוטות ובתקציב מחושב.
קבלו מאיתנו טיפים לשדרוג דירה ישנה והפיכתה לדירה עדכנית, נוצצת ולגמרי שלכם.
מכניסים צבע לעיניים:
אחת הבעיות בדירות ישנות היא הקירות. הקירות עברו היסטוריה ארוכה, יש להם ותק והם זקוקים לטיפול חם ואוהב. צבע טרי על הקירות הוא דרך מצויינת להכניס עניין וקסם לבית ישן. שכבה טרייה של צבע, אפילו לבן, מוסיפה אור, מחדשת ומרעננת את מראה הבית. כדי לשדרג את הדירה ולהפוך אותה לשלכם, תוכלו לבחור בצבעים שונים שמתאימים לסגנון העיצוב, בצבעים טרנדיים או בצביעה בטקסטורות מעניינות.
טיפול בתקלות ובלאי טבעי:
אחת הבעיות בדירה ישנה היא בלאי טבעי שקורה עם הזמן. בעיות רטיבות, מרצפות שבורות, קירות עם קילוף צבע וטיח. את כל הדברים האלו כדאי לתקן כבר בהתחלה, לפני שמתחילים להכניס פנימה אלמנטים של עיצוב. שיפוץ מהיר שכולל החלפת אריחים או מרצפות שבורות, טיפול בבעיות רטיבות וטיפול בקירות יהפוך את הדירה כבר להרבה יותר אסתטית ומזמינה.
החלפה או שדרוג המטבח:
המטבח הוא אחד החדרים החשובים ביותר בבית. עם השנים הוא סובל מבלאי טבעי וכבר אינו מציע את הפתרון העדכני שאנחנו מחפשים כיום – בעיקר בכל הקשור לאחסון חכם.
באמצעות החלפת המטבח במטבח מוכן מראש, או שדרוג המטבח באמצעות נגר אפשר ליצור תחושה חדשה, מודרנית והרבה יותר נוחה במטבח. שימו דגש על אפשרויות אחסון נרחבות, כמו נישות אחסון, מגרות נוחות, חלוקה לתאים ואחסון מודולרי ותוכלו להרגיש בנוח במטבח שהוא אמנם משופץ, אבל בעצם לגמרי חדש.
פתיחת חלונות גדולים או יציאה לגינה:
פעם היינו בונים קטן וצנוע. חלונות קטנים, פתחים קטנים, פרטיות ושקט. היום אנחנו רוצים להתחבר למרחב שמחוץ לבית, להנות מהאור הטבעי ומתחושת החופש. אם אתם משדרגים בית קרקע או דירה קטנה, כדאי להשקיע בתכנון מחודש של החלונות והיציאות.
תכנון זה אמנם דורש בחלק מהמקרים פנייה לאדריכל ליצירת תוכנית חדשה, קבלת אישורים מהועדה האזורית ומעט בירוקרטיה, אבל בסוף התהליך תוכלו להנות מתחושה אחרת לגמרי בתוך הבית ולהרגיש שהתחלתם לגמרי מהתחלה. בנוסף, במידה ואתם גרים בבית קרקע, החיבור אל החצר החיצונית שיכולה גם היא לעבור מתיחת פנים, יוצר זרימה טובה יותר בתוך הבית ומחוצה לו.
החלפת אריחים, אמבטיות וכיורים:
אחד האזורים הבעייתיים בדירה או בית ישן הוא חדר האמבטיה. החלפת האריחים ועדכון המראה, החלפת האמבטיה במקלחון מודרני, שינוי הכיורים ובניית מערכות אחסון נוחות יותר, כל אלו יכולים לשדרג את המראה ולהפוך את החיים בבית להרבה יותר נוחים.
החלפת גופי תאורה:
התאורה בבית היא אחד הדברים החשובים ביותר. היום שמים הרבה יותר דגש על הכנת תוכנית תאורה שתאפשר לשלב בין אור טבעי, תאורה כללית ובין תאורת אווירה ותאורה ממוקדת. גופי תאורה מעוצבים נמכרים היום במחירים מגוונים, מגופי תאורה בכמה מאות שקלים ועד עיצובים באלפי שקלים. שינוי גופי התאורה בבית יכול ליצור מראה חדש, אסתטי יותר וכמובן להוסיף אור במקומות חשוכים בבית.
שדרוגים אלו יכולים להפוך כל דירה ישנה לדירה מעוצבת יותר. ככל שתהיו יצירתיים יותר, תתכננו נכון, תהיו נאמנים לאופי הדירה ולמיקום שלה ותיעזרו באנשי מקצוע טובים ומנוסים, כך הדירה הישנה תיראה טוב יותר.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *