איך נערכים לקראת שיפוץ הבית?

בתקופת האביב מתחילים רבים את שיפוץ הבית. חודשי השמש והאוויר הצח מאפשרים לנו ליצור התחלות חדשות ולהפוך את הבתים הישנים לנקיים, מטופחים ומעוצבים יותר. ההיערכות לשיפוץ בבית לא מתחילה ברגע שבו אנחנו פותחים את הדלת לצוות השיפוצים, אלא הרבה לפני כן. היערכות כזו גורמת לנו לעבור את השיפוץ בראש שקט, לדעת לאן אנחנו הולכים ולעבור את התקופה הזו שכוללת מעברים ושינויים בצורה הטובה ביותר שאפשר.

מה חשוב לעשות לפני שמתחיל השיפוץ?

מציאת קבלן שיפוצים מקצועי:
כל תהליך שיפוץ מתחיל במציאת האנשים הנכונים שילוו אתכם בתהליך. קבלן שיפוצים מקצועי הוא האדם שעליו יישען השיפוץ שלכם. כדאי לעבוד מול קבלן בעל ניסיון, שיש לו מוניטין טוב ושיכול להציג חוות דעת והמלצות מלקוחות קודמים.
כדאי לעבוד עם קבלן לאחר שפגשתם אותו, ערכתם תיאום ציפיות מסודר וקיבלתם הצעת מחיר מסודרת לשיפוץ. בהמשך כדאי להכין תוכנית עבודה מסודרת ולקבל מהקבלן הנחיות כיצד להיערך לשיפוץ מבחינתו. חשוב לעבוד עם קבלן שיפוצים שאתם מתחברים אליו ושיש לו את הקרדיט שמשאיר אתכם עם ראש שקט.
הכנת תוכנית מוגדרת לשיפוץ:
כל שיפוץ מתחיל בבניית תוכנית שיפוצים מסודרת. קבלן השיפוצים יושב עם הלקוחות, בודק מה הם רוצים לעשות ויחד מתכננים את כל מערך השיפוץ, מלוח הזמנים ועד התקציב. זהו הצעד הראשון והחשוב ביותר בכל התהליך.
במידה ומדובר בתהליך שיפוץ שכולל גם עיצוב מחדש, צריך לערב גם אדריכל או מעצב פנים שיוכל ליצור את התכנון הטוב ביותר לפי נתוני השטח בבית.
בנוסף, בחלק מהמקרים, כשמדובר בשיפוץ כללי ושינוי מהותי בבית – צריך לקבל אישורים מועדות הבנייה האזוריות. התהליך יכול לקחת כמה חודשים ואפילו יותר מכך, בהתאם להגשת התוכניות ולתהליך עבודה מסודר.
מציאת פתרון חלופי:
במידה ומדובר בשיפוץ מהותי וכללי, תצטרכו כמובן למצוא פתרון מגורים חלופי. לא מומלץ להתגורר באתר הבנייה בזמן השיפוץ, בגלל אבק, לכלוך ובאופן כללי איכות חיים פחותה.
כדי להיערך לשיפוץ בצורה הטובה ביותר דאגו מראש לקבוע תאריך לתחילת השיפוץ וחפשו פתרון מגורים חלופי מראש, כך תוכלו לדעת שאתם מוכנים לקראת השיפוץ ושאין אילוצים שיכולים לעכב את התהליך. בין אם מדובר במשפחה עם ילדים, זוג קשישים או מישהו שעובד בנכס שבו נערך השיפוץ, חשוב להשקיע מחשבה ולשאול את עצמנו איזה מעבר יהיה נוח ולכמה זמן אנחנו נאלצים לעבור.
אריזה ופינוי:
אחד הדברים הראשונים שאנחנו צריכים לעשות הוא כמובן לנקות את השטח. מיון של חפצים בבית שאין בהם צורך, זריקת ריהוט ישן ושבור, פירוק של ארונות ממקומות שבהם הולך להתרחש השיפוץ וכל סידור ופינוי אחר שיאפשר עבודה נוחה ומהירה.
בנוסף, חשוב לארוז את הבית, בהתאם לגודל השיפוץ. כשמדובר בשיפוץ של חדר אחד או פינה בבית תוכלו לארוז את הפריטים באזור זה או להעביר אותם לחדר אחר, כשמדובר בשיפוץ כללי, יש לארוז ולהיערך עם מקום אחסון לכל הפריטים.
מדוע חשוב להיערך בהקדם?
המיתוג המוכר ביותר בקרב משפצים ושיפוצניקים הוא שאתה יודע איך אתה נכנס לשיפוץ אבל אתה אף פעם לא יודע איך תצא ממנו. המיתוס הזה הופך להיות אגדה בלבד כשנערכים בצורה נכונה. עבודה מול קבלן שיפוצים מקצועי, תכנון מוקדם, היערכות מבחינת מציאת פתרון דיור חלופי, הכנת תוכניות עיצוב מוגדרות וחיפוש אחר חומרי הבניין הנכונים וחומרי הגמר הרלוונטים – כל הדברים האלו חשובים מבעוד מועד.
בנוסף, אריזה נכונה של הבית ושמירה על הקיים כבר מראש, חוסכת עבודה בלחץ בשעות או בימים הקרובים לתחילת השיפוץ ולכן מורידה גם את רמת הלחץ של בעלי הבית.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *