קבלן שיפוצים במרכז

טרנד השיפוצים שלא מסרב לעזוב אותנו מהר הפך לאחד התחומים המבוקשים בישראל, עולם העיצוב והשיפוצים פותחים בפנינו צוהר ומאפשרים לנו להתבונן ולהכיר אלמנטים נוספים שישדרגו לנו את הבית. שיפוץ הבית הוא סוג של לבוש חדש , אותה הגברת בשינוי אדרת. אבל כדי שהגברת דהיינו הבית ילבש קולקציה מעודכנת צריך לדעת מה להתאים לגזרה שלו- בדיוק כמו מבנה גוף. יש בתים קטנים יותר שצריכים עיצוב ושיפוץ מסוים כזה שלא יעיק ולא יעמיס יתר על המידה, ויש בתים גדולים שהעיצוב הוא שונה ויש מקום כיד הדמיון לערוך שיפוצים כאלו ואחרים.

רגע! זה לא הכל בשביל שהעיצוב הסופי יבוא על דיוקו צריך להיעזר בשירותיו המקצועיים של קבלן שיפוצים- אחרת כל האפקט יתמוסס ולא יספק את המטרה.

שיפוץ הבית- איך מתחילים?

אם אתם מתגוררים באזור המרכז רצוי מאד לפנות לקבלן שיפוצים במרכז כדי שיהיה הרבה יותר יעיל ונוח לבצע את השיפוץ. דבר נוסף עוד לפני השיפוץ עצמו חשוב מאד לבצע תיאום ציפיות והגדרת מטרות עם קבלן השיפוצים. מעין אברהם קבלן שיפוצים המתמחה בשיפוץ מגורים באיכות גבוהה ועוסק בתחום כ 11 שנה מסביר כי תיאום ציפיות בין הקבלן המבצע ללקוח זוהי תעודת כניסה למקצועיות. כדי שהשיפוץ יתבצע בצורה מקצועית ויעילה יש צורך במסמך כתוב ומתועד. והוא נקרא כתב כמויות: מדובר על מסמך שבו מפורטים השלבים שיתבצעו במהלך השיפוץ בבית. אם זה הריסת המבנה או חלק ממנו וכל פעולה המתבצעת ע"י קבלן השיפוצים – כל אלו צריכים להיכלל בתוך כתב הכמויות.

כתב כמויות – זה כמו כתובה/ הצהרה ביניכם לבין קבלן השיפוצים שכל מה שמופיע במסמך הזה הקבלן מחויב לעשות ואותו הדבר גם הצד השני כלומר אתם.

כולם מדברים על Houzz

הטכנולוגיה המתקדמת חדרה והגיעה גם לתחום השיפוצים, מה היינו עושים לפני עשור ויותר כדי למצוא קבלן שיפוצים במרכז או בכל אזור גיאוגרפי אחר בארץ? מבקשים המלצות ממישהו שמכירים וסומכים, או פותחים דפי זהב (ספר עסקים בו מופיעים כל בעלי המקצוע עם הפרטים) אבל מאז קרו הרבה שינויים ואתרי האינטרנט החלו להיבנות וכך גם אתר houzz שנבנה ע"י זוג ישראלים המתגוררים בארה"ב ועשו חיים קלים יותר למי שמחפש בעלי מקצוע בתחום השיפוצים ועיצוב הבית. אחד מקבלני השיפוצים שמופיע באתר houzz הוא מעין אברהם הוא מעיד כי קיבל עבודה מזוג קנדים שרוצים שישפץ להם את הדירה שלהם בתל אביב הם ראו בו קבלן שיפוצים אמין שמתחיל את העבודה ומסיים אותה במלואה ולא משאיר "קצוות" מאחור.

שיפוצים – לא מה שחשבתם

צמד המילים "עיצוב הבית" מגדיר בצורה תמציתית ומדויקת את תחום השיפוצים. בעצם לוקחים מבנה קיים במקרה שלנו דירה ומחליטים לשדרג אותה. השיפוץ לא מסתכם בשבירת קיר או תוספת בניה (קיר גבס למשל) אלא יש אלמנטים נוספים שצריך לתת עליהם את הדעת כמו: תאורה מתאימה לחלל בו מתבצע השיפוץ (מטבח, חדר שינה הורים, חדר שינה לילדים , חדר רחצה וכדומה). אביזרים משלימים גם צריכים להיות חלק משדרוג הבית וזה בדיוק מה שמעין אברהם, קבלן שיפוצים מסביר כי חבילת העיצוב כולה כוללת שיפוץ מחדש, התאמה של אקססוריז נחוצים , שילוב של טעם יוקרה ועיצוב מעטרים את כל נושא השיפוצים. ובכך מקבלים עיצוב ייחודי, חדשני שמתאים לדיירי הבית. הרי מי שהולך לגור שם למשך תקופה זה אתם- וחשוב שהעיצוב והשדרוג יקלעו בדיוק לאופי ולסגנון שלכם.

איך לאתר קבלן שיפוצים מומלץ

bwi4vd4vi3w-gianpaolo-la-paglia

צמד המילים "שיפוץ בבית" יכול לעורר אצל רבים מאיתנו התרגשות. הזדמנות לחדש, לרענן, להפוך את הבית לעדכני יותר, למעוצב ולנוח. מצד שני, חיפוש אחר קבלן שיפוצים מומלץ שיגשים את החלום הזה בדיוק כמו שאנחנו מדמיינים אותו, בלי כל המלכודות המוכרות, הוא תהליך לא פשוט. ההמלצות שלפניכם מדברות בעד עצמן ומספרות סיפור של קבלן שיפוצים מומלץ מכל הלב, שנותן את מירב המאמצים להגשים את אותו חלום לשיפוץ מושלם. לפני שאתם מתעוררים מהחלום עם חיוך ומרימים טלפון, הנה כמה דברים שהופכים קבלן שיפוצים למומלץ על ידי לקוחות רבים. אמינות: בין שלל אנשי המקצוע שמציעים לנו שיפוץ מקצועי של הבית, בין אם מדובר בשיפוץ קטן או ברענון כללי של הבית, יש כאלו שמבינים את משמעותה של המילה אמינות וכאלו שקצת פחות. קבלן שיפוצים אמין הוא מי שממחיש ללקוחותיו בדיוק רב מה הולך להיות התהליך, שמדבר בגובה העיניים ובצורה מציאותית ושמתאם ציפיות לטוב וגם לרע, על מנת שהכל יהיה ברור מראש. קבלן שיפוצים מומלץ ואמין הוא גם מי שמקפיד לעדכן את הלקוח במה שקורה במהלך השיפוץ, להיות הוגן במחירים שהוא מציע ועושה את מיטב יכולתו לעמוד בהבטחות שנתן לפני השיפוץ. מקצוענות: אי אפשר לבחור קבלן בלי לבדוק עד כמה הוא מקצועי. מקצוענות פירושה הבנה רבה ונסיון בכל התהליכים שקורים בבית במהלך השיפוץ. מהטיפול בקירות דרך האינסטלציה, מבנייה בגבס ועד לטיפול בחזיתות החיצוניות של הבית. לא משנה מהו התהליך, הקבלן שלקח על עצמו את הפרויקט צריך להציע את העבודה הכי נקייה ומקצועית שיכולה להיות. יעילות: תקופת השיפוץ היא תקופה לא פשוטה לאף אחד. בדרך כלל מדובר בסטייה לגמרי מאורח החיים שהתרגלנו אליו. אם אנחנו גרים בבית במהלך השיפוץ נסבול מלכלוך, אבק ורעש. אם נאלצנו לעבור למקום חלופי, אנחנו מתמודדים עם הסתגלות למצב זמני לא נוח. לעיתים בתנאי מחיה שאנחנו לא רגילים אליהם בדרך כלל. יעילות היא מילת מפתח אצל קבלן שיפוצים מומלץ ומקצועי, שמבין את קשיי הלקוחות במהלך תקופת השיפוץ ועושה את כל יכולתו לעמוד בזמנים. בלי עיכובים ובלי תירוצים. כל הדברים האלו מתגלמים בהמלצות שתמצאו כאן.

לפני שאתם מרימים את הטלפון ומתקשרים, הנה כמה דברים שיעזרו לכם להפוך את השיפוץ להרבה יותר קל ונעים לכולם.

  1. רשמו את כל הרעיונות והתכנונים שלכם על הדף: כשאנחנו חולמים על בית מעוצב ומתחדש, אנחנו מתמלאים ברעיונות רבים. יש מי שאפילו מחפשים השראה בכל מיני מקומות ומתלבטים בין סגנונות, צבעים, טקסטורות ושינויים מבניים. כדאי לרשום את כל הרעיונות על הדף ולהביא אותם לפגישה עם קבלן השיפוצים. הוא יעזור לכם לעשות סדר ולמצוא את הדברים החשובים באמת.
  2. אל תוותרו על חיפוש השראה: שיפוץ הוא באמת הזדמנות לחדש, לשנות ולהפוך את הבית לנוח ונעים יותר. לכן, כדאי לחפש השראה עיצובית בכל מיני מקומות ולהגיע לשיפוץ כשאתם כבר יודעים פחות או יותר מה אתם רוצים. בלוגי עיצוב, מגזינים, אתרים כמו פינטרסט ואפילו פגישה מקדימה של ייעוץ עם מעצב פנים – כל אלו יעזרו לכם להבין לאן פניכם מועדות.
  3. אל תפחדו לשאול שאלות…והרבה: אחרי שבחרתם קבלן שיפוצים מומלץ ופניתם אליו, אל תפחדו לשאול את השאלות הקשות. אפילו אם מדובר בשאלות קטנות שנראות לכם טיפשיות, עדיף שתקבלו את התשובה מראש ולא תתחילו את החיפוש מבולבלים. קבלן שיפוצים בעל ניסיון יוכל לתת לכם את התמונה כולה ולעזור לכם להחליט החלטות.
  4. הקפידו על בחירת חומרים עמידים ואיכותיים: בעולם העיצוב לבית יש כל הזמן שינויים וטרנדים חדשים מופיעים. לא משנה אם אתם עורכים שיפוץ בסיסי או מחדשים את הבית לפי הטרנד החם של הרגע, אל תוותרו על בחירת החומרים הנכונים. זכרו ששיפוץ הוא מבצע שתערכו רק אחת לשנים רבות ולכן עדיף להשקיע בחומרים איכותיים ועמידים לאורך זמן.
  5. עברו על הצעת המחיר בדקדוק: אחד המוקשים הכי גדולים בפרויקט שיפוץ או בבחירת קבלן מומלץ הוא כמובן המחיר. חשוב לעבור על הצעת המחיר, לשאול את כל השאלות מראש ולוודא שקיבלתם תשובות מסודרות וברורות לכם. אל תתחילו את הפרויקט מבלי שסגרתם את כל הקצוות. מעין אברהם הוא קבלן מומלץ שיכול ללוות אתכם צעד אחר צעד בתהליך השיפוץ של ביתכם. כל מה שנשאר עכשיו הוא להרים טלפון ולהגשים את החלום.

כל מה שצריך לדעת על שיפוץ בקיץ

בעלי בתים רבים מחליטים שהקיץ זו העונה לחדש. יש בכך לא מעט הגיון. זהו זמן שבו אנחנו מרגישים חופשיים יותר, מוכנים לשינויים ולעיתים – השינויים פשוט עומדים בפתח.

אם מדובר בבית שבו מתגוררים ילדים, תקופת החופש הגדול מאפשרת לנו למצוא פתרונות חלופיים לכמה חודשים, מסאבלט ועד לדירות להשכרה לתקופות קצרות, מבלי להיות תלויים במעבר של מוסדות חינוך.

אם מדובר בבית של זוג מבוגר, זה בדיוק הזמן לצאת לטיול בחו"ל או לעבור להתגורר עם הילדים והנכדים לכמה חודשים של חופש. באופן כללי הקיץ הוא זמן של התחדשות. לכן, ההחלטה על שיפוץ היא טבעית לגמרי.

אז מה חשוב שתדעו על שיפוצים במזג אוויר לוהט? הנה כמה דברים שאנחנו למדנו תוך כדי תנועה.

חשוב להכין תוכנית שיפוצים מראש

כשאנחנו נכנסים לשיפוץ בבית אנחנו מלאים ברעיונות ורצונות ומחשבות ודברים שאנחנו מרגישים שאנחנו צריכים כאן ועכשיו. כל הדברים האלו חייבים להתנקז לכדי משהו מאד פרקטי. תוכנית שיפוצים שנערכת בתיאום עם אנשי המקצוע, מקבלן השיפוצים ועד מעצב או מעצבת פנים היא הקו המנחה של כל הפרויקט.

חשוב להכין תוכנית מקצועית שכוללת את כל שלבי העבודה, תוכניות והחלטות עיצוביות. ככל שהתוכנית תהיה יותר מוגדרת מראש, כך אתם תוכלו לשלוט בעלויות השיפוץ ולעבור אותו בשלום.

סיגרו את מועדי הפרויקט לפני הקיץ

מכיוון שהקיץ הוא עונה חמה גם בתחום הבנייה והשיפוצים כדאי לסגור את לוחות הזמנים מראש. את הפרויקט צריך ליזום כמה חודשים לפני תחילת מועד השיפוץ. זה כמובן קשור לבחירת אנשי המקצוע מבעוד מועד, לסגירת המחירים והעלויות ולהכנת התוכנית שתהיה ברורה לתחילת השיפוצים.

ביחרו מראש באנשי מקצוע איכותיים

בסופו של דבר, הצלחה של שיפוץ בכל עונה תלוי באנשים שנמצאים בשטח. חשוב לבחור באנשי מקצוע טובים, שיש להם הצלחות מוכחות, המלצות וחוות דעת טובות מלקוחות קודמים.

אז איך בוחרים את איש המקצוע הטוב בשבילכם?

  1. יוצאים למסע ובוחרים בקבלן שיפוצים מקצועי, שמתחבר למה שאתם רוצים לעשות בבית.
  2. בודקים כיצד אתם מתחברים לבעלי המקצוע, כדי שתהיה לכם שפה משותפת. החיבור האנושי יכול לעזור מאד לפיתוח הפרויקט בשקט נפשי ובשלווה.
  3. מקבלים הצעות מחיר ובוחנים היטב מה הן כוללות. עושים הערכת מחיר ומחברים אותה לתקציב שלכם, על מנת שלא תיכנסו להוצאות מיותרות.
  4. חותמים על הסכם מסודר שכולל את כל הפרטים החשובים – לוחות זמנים, שלבי עבודה, אחריות, ביטוחים וכדומה.

פנו את הבית והכינו את עצמכם מראש

אחד השלבים הפחות נעימים לפני השיפוץ הקיצי שלכם הוא למצוא את כל הפתרונות למחייה בינתיים. כשמדובר בשיפוץ קטן תוכלו לרוב להישאר בבית, אך אם החלטתם לנצל את הקיץ לשיפוץ כללי תצטרכו כנראה למצוא פתרון מגורים חלופי.

כדאי מאד להחליט לאן עוברים ואיך עושים זאת לפני מועד השיפוץ, כדי שלא תצרו עיכובים מיותרים. אם אתם הורים לילדים קטנים שתלויים במערכת החינוך, כדאי למצוא את הפתרונות מראש על מנת שתוכלו לעבור מיד כשהחופש הגדול מתחיל.

היו גמישים וסבלניים

בסופו של דבר שיפוץ יכול להיות תהליך לא פשוט ויכולים לקרות בדרך דברים לא צפויים. אם הצוות שבחרתם הוא מקצועי ומנוסה ואם הייתם מתוכננים מראש, תוכלו למנוע בעיות ותקלות בדרך.

בכל מקרה, חשוב להיות גמישים, סבלניים ולהבין שבסוף השיפוץ תוכלו להיכנס לבית כמעט חדש ולהנות מהתחלות חדשות לכבוד השנה החדשה.

 

 

 

טיפים לעיצוב חדר הילדים

אין חדר שכיף לשפץ יותר מחדר הילדים. עם השנים הילדים גדלים, מתפתחים ומשנים את ההעדפות העיצוביות שלהם. כתינוקות בחרנו עבורם בעיצוב עדין, בגוונים בהירים ועם דגש על מקום לצעצועים ואולי על מרחב לזחילה ולמשחק.
כשהתחילו את הלימודים בבית הספר דאגנו ליצור עבורם פינה נעימה ללמוד בה וכתיכוניסטים נתנו להם את ההזדמנות לבטא את עצמם דרך העיצוב. היום אפשר ליצור עיצוב אלגנטי, פרקטי ונעים שהולך עם הילדים לאורך הדרך ושניתן לשנות אותו בקלות מזמן לזמן.
אז איך משפצים חדר ילדים והופכים אותו לחדש ורענן? הנה כמה טיפים מאיתנו אליכם.

ביחרו בסקאלת צבעים נוחה לשינויים:
אחד הדברים הבולטים בעיצוב חדרי ילדים שיכול ליצור בעיות בהמשך הדרך הוא בחירה בצבעים חזקים מאד. כחול, אדום, צהוב וצבעים נוספים שיכולים להפוך ללא רלוונטיים לאחר שנה או שנתיים, כאשר הילד גדל.
מכיוון שאנחנו לא רוצים לשנות את העיצוב של כל החדר מדי שנה, כדאי לבחור בבסיס נייטרלי, שיאפשר לנו להכניס לחדר רהיטים חדשים, פריטים עיצוביים, בדים וטקסטורות שונות מבלי לשנות את הבסיס. צבע נייטרלי הוא לבן, שמנת, אפור בהיר מאד או צבעי פסטל עדינים.
צרו הרבה פתרונות אחסון:
אין הורה שלא מכיר את הבעיה הזו, כאשר אין בחדר הילדים מספיק מקום לצעצועים, משחקי קופסה, בגדים ושאר חפצים. כאשר אתם מתכננים את החדר לפני השיפוץ, השקיעו מחשבה בתכנון נכון שכולל פתרונות אחסון.
מומלץ לוותר על ריהוט קטן ולא פונקציונלי ולחשוב על פתרונות אחסון בנויים שיחזיקו מעמד במשך שנים. נישות גבס, למשל, יכולות לתת מענה לאורך זמן.
רכשו ריהוט איכותי ועמיד:
בעידן שבו אנחנו מתמודדים עם אינספור מבצעים ומסרים שיווקיים מכל מקום, לא פעם אנחנו מוותרים על האיכות לטובת מחיר משתלם. כשמדובר בילדים שלנו, כדאי להשקיע. ריהוט לחדר ילדים חייב להיות בטיחותי, צבוע בצבעים שאינם רעילים ועמיד מאד.
מומלץ לבדוק שהריהוט עבר מבדקים של מכון התקנים ושיש לו תו תקן ישראלי, שהוא מוצמד לקיר בצורה בטוחה ושהצביעה שלו היא צביעה ידידותית לסביבה.
מומלץ להשקיע בריהוט מעץ מלא, שנחשב לעמיד יותר ולא ייהרס לאחר שנים. ביחרו בריהוט שיאפשר לכם לשנות את החדר ולעצב אותו מחדש, בלי להחליף פריטים בכל שנה.
ביחרו בתאורה נעימה ואיכותית:
עוד דבר חשוב במהלך שיפוץ חדר הילדים הוא תאורה. תוכנית תאורה טובה שלוקחת בחשבון את הפונקציות השונות של החדר תעזור לכם להבין איפה למקם את החשמל ואת התאורה.
מומלץ לבחור באור טבעי ככל האפשר, לצד נקודות תאורה שמספקות מענה בשעות הלילה – למשל למנורת לילה או מנורת קיר. בנוסף, אם הילד הוא כבר תלמיד בבית הספר, כדאי לדאוג לתאורה איכותית גם באזור בו מציבים את שולחן הכתיבה.
מנגנוני בטיחות:
דבר חשוב מאד שצריך לקחת בחשבון כשמשפצים חדר ילדים הוא הבטיחות. לדוגמה – לדאוג להתקנת סורגים על החלונות או לוודא שדלת המרפסת נסגרת בצורה בטוחה. ודאו שדלתות הארונות, המגרות וכל שאר הפריטים שנסגרים בנויים כך שהסגירה בטוחה ככל האפשר. היום ישנם אינספור פתרונות בטיחות לחדרי ילדים שמספקים מענה טוב נגד תאונות.
שיפוץ הבית ובעיקר שיפוץ חדר הילדים כרוך באתגרים רבים. כדי לעבור את השיפוץ בשלום כדאי לעבוד עם אנשי מקצוע אמינים ומנוסים, שיש להם ניסיון בשיפוץ חללים קיימים וששיפצו בעבר דירות ובתים למשפחות.

כיצד לבחור את הריצוף המתאים לבית?

פרקט או קרמיקה, שיש או אבן – איך יודעים באיזה ריצוף לבחור. מתוך מאות ואלפי דגמים שמוצעים לנו בחנויות המתמחות לפני השיפוץ, אנחנו צריכים לבחור את האחד שיתאים בדיוק לחלום שלנו. בתור אנשים שעוסקים בשיפוץ בתים ובפרויקטים של בנייה, אנחנו נתקלים לא פעם בהתלבטויות אצל הלקוחות שלנו.
איך יודעים איזה ריצוף לבחור? מהם היתרונות והחסרונות של סוגי הריצוף השונים? ננסה למצוא עבורכם את הפתרון.

לא רק שאלה של עיצוב
הרבה מאד אנשים מתייחסים לריצוף מתוך המחשבה על עיצוב הבית. כמובן שהריצוף חייב להתכתב עם הסגנון העיצובי של שאר האלמנטים והפריטים בבית ולאפשר לכם לחיות בשלום עם הצבעים, הטקסטורות והדוגמאות. עם זאת, חשוב לזכור שלריצוף יש קודם כל משמעות פרקטית.
כשאנחנו מחליפים ריצוף במהלך שיפוץ אנחנו עושים זאת בדרך כלל אחרי שנים של שימוש בריצוף הישן. כך צריך להיות גם עם הריצוף החדש. הוא אמור להיות עמיד, חזק ובעל רמת שחיקה גבוהה ככל האפשר.
האם הריצוף פרקטי מספיק?
אחת השאלות שחשוב לשאול לפני שיפוץ והחלפת הריצוף בבית היא האם הריצוף שאתם בוחרים מתאים למה שקורה בבית. האם הוא עמיד מספיק מבפני לכלוך כמו בוץ, שנכנס לבית דרך נעלי הילדים או צבע גואש שהילדים שופכים. האם כל כתם קטן נראה לעין ומחייב אתכם כל היום לנקות?
חשוב לבדוק מה כרוך בהתקנת ריצוף מסוים. אם זה אומר שתצטרכו כל היום לנקות את הבית, ייתכן וזה לא הריצוף המתאים לכם. מצד שני, אם מדובר בבית שאין בו יותר מדי השתוללויות וגירויים, אולי דווקא עיצוב עדין ובהיר יתאים לכם.
מהו התקציב שלכם?
אחד השיקולים החשובים הוא כמובן התקציב. ברגע שאנחנו יודעים מהו תקציב השיפוץ אנחנו יכולים לכוון את הלקוחות שלנו ולעזור להם לבחור ריצוף שיתאים להם. היום יש מגוון גדול מאד של סוגי ריצוף כך שאפשר למצוא ריצוף יפה ומעוצב גם במחירים לא גבוהים. מחיר הריצוף ייקבע גם לפי מספר המטרים המרובעים במבנה – כלומר כמה שטח בעצם צריך לרצף.
מדריך הריצוף המלא – אילו סוגי ריצוף יש כיום?
קרמיקה: קרמיקה נחשבת לסוג הריצוף הכי מוכר ואהוד בישראל. הסיבה לכך היא הגיוון הרב של צבעים, טקסטורות וגדלי מרצפות שמוצעים תחת הסוג הזה. בנוסף, אפשר למצוא קרמיקה בטווחי מחירים מגוונים, בהתאם לעיצוב.
גרניט פורצלן: ריצוף שנחשב ליוקרתי יותר מכל סוגי הקרמיקה האחרים. הוא בעל רמת שחיקה גבוהה מאד ומוצע במגוון גדול של צבעים וטקסטורות. כמו קרמיקה גם את הגרניט פורצלן ניתן להדביק במהלך שיפוץ מעל הרצפה הקיימת וכך לחסוך בהוצאות של הרמת הרצפה ופינוי.
פרקטים: בשנים האחרונות נכנסו פרקטים חזק לתחום העיצוב בארץ. פרקטים יוצרים מראה חם ונעים מאד, הם לוקחים אותנו למקומות רחוקים ומתחברים מאד למראה כפרי אך יוקרתי. ספקי הפרקטים מציעים גוונים רבים של עץ מלא או פרקט למינציה. אפשר לבחור מבין טווחי מחירים שונים, כאשר פרקט למינציה הוא הזול יותר ואילו פרקט עץ מלא נחשב יקר יותר.
ריצוף אבן טבעית: ריצוף העשוי מאבן שנחצבת מהאדמה, בדיוק כלל שיש, גרניט או צפחה. המראה שהוא מעניק לבית יוקרתי מאד אך הוא נחשב לנדיר יותר ולכן יקר יותר. חשוב לדעת שרמת השחיקה של אבן טבעית נמוכה יחסית וזה דורש תחזוקה שוטפת.
מה עושים במקרה של שיפוץ?
שאלה נוספת שאנחנו מתמודדים איתה בזמן שיפוץ היא האם לפרק את הריצוף הקיים או להדביק מעליו ריצוף חדש. כמעט כל סוגי הריצוף שפירטנו כאן, למעט ריצוף אבן טבעית, מאפשרים הדבקה מעל הרצפה הקיימת.

כיצד נהפוך מטבח ישן לחדש? 7 טיפים לשיפוץ מושלם

אחד החדרים המאתגרים ביותר בבית הוא המטבח. במהלך השנים אנחנו משנים את התפקוד שלו מדי פעם בפעם, מתווספים אליו מכשירי חשמל, כלי מטבח וכמובן – המשפחה המתרחבת מכתיבה צרכים חדשים. לכן, שיפוץ של מטבח ישן מעלה לא מעט שאלות.
איך מחדשים מטבח ישן והופכים אותו לחדר נוח לשימוש? שבעה טיפים לשיפוץ המטבח:
הכינו רשימת דרישות מוקדמת
כאמור, המעבר ממטבח ישן אליו הורגלתם למטבח חדש אינו פשוט. אנחנו מלאים ברעיונות, השראה ועצות מאנשי המקצוע איתם אנחנו עובדים. חשוב לזכור שאנחנו אלו שעומדים להשתמש במטבח ולכן כדאי להבין מהו הצורך ואיפה אנחנו מביאים אותו לידי ביטוי. הכינו רשימת דרישות שתעזור לכם לפרט מול אנשי המקצוע מה בדיוק אתם צריכים במטבח ואיך הוא אמור להיראות.
כדאי לעשות תחקיר כדי לקבל השראה
לכל אחד מאיתנו סגנון עיצובי אחר אליו הוא מתחבר. כדי שבעלי המקצוע ידעו איך לשפץ את המטבח כך שיקלע לצרכים ולמראה שאתם אוהבים, תעשו תחקיר ותמצאו נקודות השראה. האינטרנט שופע בתמונות של מטבחים מעוצבים שיכולים להוות השראה.
הקדישו זמן לתכנון נוח וזורם
העבודה במטבח יכולה להיות סיוט אם לא נתכנן נכון את החלל. כדאי להתייעץ עם אנשי מקצוע כמו מומחה או קבלן שיפוצים, מעצב פנים או אדריכל ולהכין תוכנית מסודרת של המטבח. התוכנית תעזור לכם לבחור את הארונות, את משטח העבודה ואת פריטי האחסון הנוספים. בתוך התוכנית תכללו את כל הדרישות שהיו לכם מלכתחילה. התוכנית צריכה לשקף את כל הצרכים דרך תכנון נוח, שיהיה לכם קל לעבוד במטבח לאורך זמן.
השקיעו באחסון חכם
אחד המוקשים הכי גדולים בכל מטבח הוא האחסון. ארונות המטבח הישנים שהכרנו בעבר מפנים את מקומם לעיצוב חכם יותר, עם מגרות רחבות שיש בהן חלוקה חכמה לפי צרכי האחסון, ארונות עמוקים שמאפשרים אחסון חכם יותר, אחסון סירים ומחבתות שמותאם לצורך ועוד. נצלו את החלל ליצור כמה שיותר אחסון במטבח, במיוחד אם אתם אנשים שאוהבים לבשל ולארח ויש לכם הרבה פריטים להכניס למטבח.
תכננו משטח עבודה נוח
עוד מכשול שחשוב להתייחס אליו הוא משטח העבודה. חשוב ליצור מקום נוח לעבודה שיאפשר לכם להגיע לכל מקום במטבח בנוחות ולעבוד בו בלי בעיות. המשטח צריך לחבר בין המקרר, ארונות האחסון ובין תנור האפייה או הכיור ולספק נקודה מרכזית שממנה קל לכם להגיע לכל אחת מהנקודות האלו. היום אפשר לבנות משטחי עבודה שמסביבם אחסון נוסף – למשל אי שכולל גם מגרות או מדפי אחסון.
ביחרו עיצוב שיהיה לכם נעים לחיות איתו לאורך זמן
כולנו רוצים מטבח מעוצב ואסתטי והיום יש שפע של אפשרויות במגוון רחב של סגנונות וצבעים. לפני שאתם בוחרים את המטבח שלכם, חשוב שתשאלו את עצמכם – האם אוכל לחיות עם המטבח הזה לאורך זמן.
לדוגמה – מטבח אדום למשל נראה לכם מעניין וטרנדי עכשיו, אבל האם תוכלו לחיות עם הצבע החזק הזה גם בעוד חמש שנים? כדאי לחשוב על כך לפני שאתם בוחרים את המטבח.
שלבו פריטי עיצוב שיש להם פונקציה במטבח
כדי ליצור שפה אישית במטבח, אפשר לשלב בו פריטי עיצוב שונים. כדאי לבחור בפריטים מעוצבים שהם גם פרקטיים. למשל מדפי ברזל מפורזלים וצבעוניים שמספקים מקום אחסון לצנצנות תבלינים, מתלה מגבות מטבח מעוצב, פח בעיצוב אסתטי או סלסלות לאחסון ירקות ופירות. הנגיעות הקטנות האלו ייתנו למטבח את הייחוד שלו ותוכלו להחליף ולגוון מפעם לפעם, לאורך הזמן.
עיצוב מטבח חדש הוא תהליך ארוך ומרתק. חשוב שתעברו אותו עם אנשי מקצוע מיומנים, מקבלן שיפוצים ועד למעצב – שיודעים לקחת את הצרכים שלכם ולהפוך אותם לחדר שנוח להשתמש בו.

כיצד בוחרים קרמיקה חדשה לחדר האמבטיה

אחד השיפוצים הדרמטיים ביותר שנערכים בכל בית הוא שיפוץ של חדר האמבטיה. זהו החדר שסובל מהכי הרבה בלאי במהלך השנים, מרטיבות ועד להצטברות של עובש. מאריחים שהופכים לפחות אופנתיים ועד להחלפה של האסלה או המקלחון. השינוי הקוסמטי הגדול ביותר הוא החלפת הקרמיקה. לא מעט פעמים זה המקום שבו אנחנו מתלבטים קשות – כשהשאלה הגדולה היא האם לבחור בקרמיקה נייטרלית או ללכת על עיצוב מרשים ומיוחד.
כיצד נבחר קרמיקה לחדר האמבטיה? ארבע שאלות חשובות שיעזרו לכם להגיע לבחירה נכונה ומדויקת עבורכם.
מהו הסגנון שלכם?
זו אולי השאלה החשובה ביותר. איזה סגנון אתם אוהבים? למה אתם מתחברים? מהם הצבעים, הטקסטורות והדגמים שאליהם אתם מתחברים תמיד? ההעדפות שלנו מבוססות על טרנדים ואופנות אך גם על האופי שלנו. חישבו תמיד לטווח הארוך ותבחרו בקרמיקה שמתאימה לסגנון שלכם ויכולה להתאים לו גם בעוד שנתיים או שלוש.
באופן כללי כדאי לזכור שקרמיקה נייטרלית משתלבת בכל סגנון עיצובי, בתנאי שמשלבים אותה עם פריטי עיצוב וריהוט מאותו סגנון. לעיתים זו הבחירה החכמה ביותר, כיוון שהיא מאפשרת לנו בהמשך הדרך לשנות את הסגנון ולגוון אותו, מבלי להיכנס שוב לשיפוץ רחב.
מה גודל האמבטיה?
שטח החדר משפיע באופן ישיר על בחירת הקרמיקה. קרמיקה כהה למשל תיצור תחושה של שטח קטן בעוד שקרמיקה בהירה ולבנה תיצור תחושה של חדר מרווח. לפני שתבחרו את צבעי הקרמיקה, כדאי לשקול מהי התוצאה שאתם רוצים ליצור – האם אווירה יוקרתית אך אינטימית שיכולה לבוא לידי ביטוי בקרמיקה כהה או אולי אווירה מוארת ותחושה של מרחב, שיבואו לידי ביטוי בבחירת קרמיקה בהירה.
לפני שאתם מתחילים את החיפוש כדאי למדוד את חדר האמבטיה ולהחליט איפה אתם רוצים להתקין אריחים.
מה צבע האביזרים?
ברוב המקרים אנחנו לא מחליפים רק את הקרמיקה, אלא מטפלים בכל המכלול בחדר האמבטיה. כתוצאה מכך כדאי להשקיע מחשבה בבחירת האביזרים הנכונים. הבחירה של הקרמיקה מסונכרנת עם בחירת הריהוט והאביזרים.
כדי לראות תמונה כוללת של העיצוב, תוכלו לחפש השראה באינטרנט, להסתכל בחדרי אמבטיה של חברים ששיפצו או קרובי משפחה שעברו לדירה חדשה, או בכל מקום שיכול לספק לכם רעיונות. בבלוגי עיצוב תמצאו שפע של רעיונות ודוגמאות לעיצובי חדר האמבטיה ותוכלו להגיע לשילוב שאתם אוהבים.
האם הקרמיקה איכותית?
לצד שאלת העיצוב, חשוב להקדיש מחשבה לאיכות הקרמיקה. כדאי להתייעץ עם קבלן שיפוצים שמבצע עבורכם את השיפוץ או לקבל ייעוץ בחברת עיצוב המתמחה בקרמיקה כדי שתוכלו להגיע לתוצאה עמידה לאורך זמן.
אף אחד מאיתנו לא רוצה להחליף קרמיקה באמבטיה בכל כמה שנים, אלא מעדיף משהו שיחזיק מעמד זמן רב. לכן, עדיף להשקיע כסף בקרמיקה איכותית וטובה מאשר לבחור בדגם זול מאד, רק בגלל שהוא זול.
אחרי ששאלנו את עצמנו כמה שאלות חשובות קבלו מאיתנו כמה טיפים מהירים לקנייה נכונה:
• סיקרו את השוק וביחרו בחברה שמאפשרת לכם לראות מגוון של אפשרויות במחירים נוחים ואטרקטיביים.
• מדדו את החדר לפני שאתם ניגשים לבחירה.
• התייעצו עם קבלן שיפוצים כדי לבדוק האם יש אילוצים שונים שמכתיבים בחירה בקרמיקה מסוימת.
• אם אתם מחליפים את כל האלמנטים בחדר, פנו לחברה שיכולה להציע לכם חבילה לעיצוב חדר האמבטיה, שהיא לרוב בעלות נמוכה יותר מרכישה של כל פרט בנפרד.
• הכינו לעצמכם לוחות השראה שיעזרו לכם לקבל תמונה גדולה של השיפוץ.
• קבלו הצעת מחיר מסודרת שכוללת מידות וכמויות.
• תמיד קנו אריחים עודפים שיאפשרו לכם לתקן בהמשך הדרך.

בהצלחה!

איך נערכים לקראת שיפוץ הבית?

בתקופת האביב מתחילים רבים את שיפוץ הבית. חודשי השמש והאוויר הצח מאפשרים לנו ליצור התחלות חדשות ולהפוך את הבתים הישנים לנקיים, מטופחים ומעוצבים יותר. ההיערכות לשיפוץ בבית לא מתחילה ברגע שבו אנחנו פותחים את הדלת לצוות השיפוצים, אלא הרבה לפני כן. היערכות כזו גורמת לנו לעבור את השיפוץ בראש שקט, לדעת לאן אנחנו הולכים ולעבור את התקופה הזו שכוללת מעברים ושינויים בצורה הטובה ביותר שאפשר.

מה חשוב לעשות לפני שמתחיל השיפוץ?

מציאת קבלן שיפוצים מקצועי:
כל תהליך שיפוץ מתחיל במציאת האנשים הנכונים שילוו אתכם בתהליך. קבלן שיפוצים מקצועי הוא האדם שעליו יישען השיפוץ שלכם. כדאי לעבוד מול קבלן בעל ניסיון, שיש לו מוניטין טוב ושיכול להציג חוות דעת והמלצות מלקוחות קודמים.
כדאי לעבוד עם קבלן לאחר שפגשתם אותו, ערכתם תיאום ציפיות מסודר וקיבלתם הצעת מחיר מסודרת לשיפוץ. בהמשך כדאי להכין תוכנית עבודה מסודרת ולקבל מהקבלן הנחיות כיצד להיערך לשיפוץ מבחינתו. חשוב לעבוד עם קבלן שיפוצים שאתם מתחברים אליו ושיש לו את הקרדיט שמשאיר אתכם עם ראש שקט.
הכנת תוכנית מוגדרת לשיפוץ:
כל שיפוץ מתחיל בבניית תוכנית שיפוצים מסודרת. קבלן השיפוצים יושב עם הלקוחות, בודק מה הם רוצים לעשות ויחד מתכננים את כל מערך השיפוץ, מלוח הזמנים ועד התקציב. זהו הצעד הראשון והחשוב ביותר בכל התהליך.
במידה ומדובר בתהליך שיפוץ שכולל גם עיצוב מחדש, צריך לערב גם אדריכל או מעצב פנים שיוכל ליצור את התכנון הטוב ביותר לפי נתוני השטח בבית.
בנוסף, בחלק מהמקרים, כשמדובר בשיפוץ כללי ושינוי מהותי בבית – צריך לקבל אישורים מועדות הבנייה האזוריות. התהליך יכול לקחת כמה חודשים ואפילו יותר מכך, בהתאם להגשת התוכניות ולתהליך עבודה מסודר.
מציאת פתרון חלופי:
במידה ומדובר בשיפוץ מהותי וכללי, תצטרכו כמובן למצוא פתרון מגורים חלופי. לא מומלץ להתגורר באתר הבנייה בזמן השיפוץ, בגלל אבק, לכלוך ובאופן כללי איכות חיים פחותה.
כדי להיערך לשיפוץ בצורה הטובה ביותר דאגו מראש לקבוע תאריך לתחילת השיפוץ וחפשו פתרון מגורים חלופי מראש, כך תוכלו לדעת שאתם מוכנים לקראת השיפוץ ושאין אילוצים שיכולים לעכב את התהליך. בין אם מדובר במשפחה עם ילדים, זוג קשישים או מישהו שעובד בנכס שבו נערך השיפוץ, חשוב להשקיע מחשבה ולשאול את עצמנו איזה מעבר יהיה נוח ולכמה זמן אנחנו נאלצים לעבור.
אריזה ופינוי:
אחד הדברים הראשונים שאנחנו צריכים לעשות הוא כמובן לנקות את השטח. מיון של חפצים בבית שאין בהם צורך, זריקת ריהוט ישן ושבור, פירוק של ארונות ממקומות שבהם הולך להתרחש השיפוץ וכל סידור ופינוי אחר שיאפשר עבודה נוחה ומהירה.
בנוסף, חשוב לארוז את הבית, בהתאם לגודל השיפוץ. כשמדובר בשיפוץ של חדר אחד או פינה בבית תוכלו לארוז את הפריטים באזור זה או להעביר אותם לחדר אחר, כשמדובר בשיפוץ כללי, יש לארוז ולהיערך עם מקום אחסון לכל הפריטים.
מדוע חשוב להיערך בהקדם?
המיתוג המוכר ביותר בקרב משפצים ושיפוצניקים הוא שאתה יודע איך אתה נכנס לשיפוץ אבל אתה אף פעם לא יודע איך תצא ממנו. המיתוס הזה הופך להיות אגדה בלבד כשנערכים בצורה נכונה. עבודה מול קבלן שיפוצים מקצועי, תכנון מוקדם, היערכות מבחינת מציאת פתרון דיור חלופי, הכנת תוכניות עיצוב מוגדרות וחיפוש אחר חומרי הבניין הנכונים וחומרי הגמר הרלוונטים – כל הדברים האלו חשובים מבעוד מועד.
בנוסף, אריזה נכונה של הבית ושמירה על הקיים כבר מראש, חוסכת עבודה בלחץ בשעות או בימים הקרובים לתחילת השיפוץ ולכן מורידה גם את רמת הלחץ של בעלי הבית.

טיפים לשדרוג דירה ישנה

בשנים האחרונות רבים רוכשים דירות ישנות במחיר נמוך ומשדרגים אותן באמצעות שיפוץ. זוהי דרך טובה להנות מקניית בית ראשון במחיר נמוך יחסית ולנהל את תהליך השיפוץ עם תקציב מחושב משלכם. לא כל שיפוץ צריך להיות כוללני וגדול. אפשר לשדרג דירה ישנה גם בכמה פעולות פשוטות ובתקציב מחושב.
קבלו מאיתנו טיפים לשדרוג דירה ישנה והפיכתה לדירה עדכנית, נוצצת ולגמרי שלכם.
מכניסים צבע לעיניים:
אחת הבעיות בדירות ישנות היא הקירות. הקירות עברו היסטוריה ארוכה, יש להם ותק והם זקוקים לטיפול חם ואוהב. צבע טרי על הקירות הוא דרך מצויינת להכניס עניין וקסם לבית ישן. שכבה טרייה של צבע, אפילו לבן, מוסיפה אור, מחדשת ומרעננת את מראה הבית. כדי לשדרג את הדירה ולהפוך אותה לשלכם, תוכלו לבחור בצבעים שונים שמתאימים לסגנון העיצוב, בצבעים טרנדיים או בצביעה בטקסטורות מעניינות.
טיפול בתקלות ובלאי טבעי:
אחת הבעיות בדירה ישנה היא בלאי טבעי שקורה עם הזמן. בעיות רטיבות, מרצפות שבורות, קירות עם קילוף צבע וטיח. את כל הדברים האלו כדאי לתקן כבר בהתחלה, לפני שמתחילים להכניס פנימה אלמנטים של עיצוב. שיפוץ מהיר שכולל החלפת אריחים או מרצפות שבורות, טיפול בבעיות רטיבות וטיפול בקירות יהפוך את הדירה כבר להרבה יותר אסתטית ומזמינה.
החלפה או שדרוג המטבח:
המטבח הוא אחד החדרים החשובים ביותר בבית. עם השנים הוא סובל מבלאי טבעי וכבר אינו מציע את הפתרון העדכני שאנחנו מחפשים כיום – בעיקר בכל הקשור לאחסון חכם.
באמצעות החלפת המטבח במטבח מוכן מראש, או שדרוג המטבח באמצעות נגר אפשר ליצור תחושה חדשה, מודרנית והרבה יותר נוחה במטבח. שימו דגש על אפשרויות אחסון נרחבות, כמו נישות אחסון, מגרות נוחות, חלוקה לתאים ואחסון מודולרי ותוכלו להרגיש בנוח במטבח שהוא אמנם משופץ, אבל בעצם לגמרי חדש.
פתיחת חלונות גדולים או יציאה לגינה:
פעם היינו בונים קטן וצנוע. חלונות קטנים, פתחים קטנים, פרטיות ושקט. היום אנחנו רוצים להתחבר למרחב שמחוץ לבית, להנות מהאור הטבעי ומתחושת החופש. אם אתם משדרגים בית קרקע או דירה קטנה, כדאי להשקיע בתכנון מחודש של החלונות והיציאות.
תכנון זה אמנם דורש בחלק מהמקרים פנייה לאדריכל ליצירת תוכנית חדשה, קבלת אישורים מהועדה האזורית ומעט בירוקרטיה, אבל בסוף התהליך תוכלו להנות מתחושה אחרת לגמרי בתוך הבית ולהרגיש שהתחלתם לגמרי מהתחלה. בנוסף, במידה ואתם גרים בבית קרקע, החיבור אל החצר החיצונית שיכולה גם היא לעבור מתיחת פנים, יוצר זרימה טובה יותר בתוך הבית ומחוצה לו.
החלפת אריחים, אמבטיות וכיורים:
אחד האזורים הבעייתיים בדירה או בית ישן הוא חדר האמבטיה. החלפת האריחים ועדכון המראה, החלפת האמבטיה במקלחון מודרני, שינוי הכיורים ובניית מערכות אחסון נוחות יותר, כל אלו יכולים לשדרג את המראה ולהפוך את החיים בבית להרבה יותר נוחים.
החלפת גופי תאורה:
התאורה בבית היא אחד הדברים החשובים ביותר. היום שמים הרבה יותר דגש על הכנת תוכנית תאורה שתאפשר לשלב בין אור טבעי, תאורה כללית ובין תאורת אווירה ותאורה ממוקדת. גופי תאורה מעוצבים נמכרים היום במחירים מגוונים, מגופי תאורה בכמה מאות שקלים ועד עיצובים באלפי שקלים. שינוי גופי התאורה בבית יכול ליצור מראה חדש, אסתטי יותר וכמובן להוסיף אור במקומות חשוכים בבית.
שדרוגים אלו יכולים להפוך כל דירה ישנה לדירה מעוצבת יותר. ככל שתהיו יצירתיים יותר, תתכננו נכון, תהיו נאמנים לאופי הדירה ולמיקום שלה ותיעזרו באנשי מקצוע טובים ומנוסים, כך הדירה הישנה תיראה טוב יותר.

כיצד לעבור שיפוץ בשלום

יש אנשים שהמילה שיפוץ גורמת להם מיד להרגיש צמרמורת בעורף וזיעה על המצח. הקלישאות לגבי שיפוץ רבות ומגוונות – אתה יודע איך אתה נכנס אבל אתה לא יודע איך תצא מזה, היא אחת הקלישאות המוכרות ביותר. אז איך עוברים שיפוץ בשלום ונכנסים לבית כמעט חדש בתחושה טובה ורגועה? אנחנו כאן עם כמה טיפים מאיתנו אליכם.

לפני הכל – מגיעים מוכנים
כל שיפוץ מתחיל בהצהרת כוונות. ברוב המקרים יש כל כך הרבה דברים שאנחנו רוצים שישתנו בבית לאחר תקופה ארוכה שבה אנחנו מתגוררים וחיים בו. כדאי להכין רשימה מסודרת של כל הדברים שרוצים לשנות, על מנת שיהיה קל לקבל הצעות מחיר מדויקות ולנהל תקציב לכל מטלה. בנוסף, רשימה מסודרת תתן לכם מראה של גודל הפרויקט וקנה המידה שלו.

ממשיכים מבחירה נכונה באיש מקצוע
אולי הדבר שהכי חשוב בדרך לשיפוץ מוצלח היא הבחירה הנכונה באיש מקצוע שינהל את הפרויקט ויבצע את השיפוץ על הצד הטוב ביותר. כל כך הרבה אנשים יכולים להציע לכם שיפוץ בבית, אבל חשוב לקחת את הזמן ולהשקיע בבחירה מושכלת.

איך בוחרים את הקבלן המתאים לכם?
מקצוענות: מי שיהיה אחראי על השיפוץ חייב להיות אדם מנוסה ומקצועי שמאחוריו יש שיפוצים דומים. חשוב שהוא יבין את שלבי העבודה, יכיר את חומרי הבניין ואת בעלי המקצוע הנכונים וידע איך לבצע את המטלות שרשמתם מראש.
אמינות: משלב הצעת המחיר דרך גיבוש לוח הזמנים ועד לשירות שניתן בשטח, אמינות באה לידי ביטוי בכל שלבי העבודה. חשוב לעבוד עם מומחה לשיפוצים שבדקתם מי הוא, דיברתם עם לקוחות שעברו שיפוץ או קיבלתם המלצות מחברים ומכרים.
הגינות: הצעת המחיר צריכה לשקף את הקף העבודה, עלויות החומרים והעובדים, עלויות של שעות עבודה ופעילות בשטח וגם הפתעות שעלולות לקרות בדרך.
ראש גדול: או במילים אחרות – הקבלן צריך להיות אחראי על כל שלבי העבודה ולדאוג לבצע אותם על הצד הטוב ביותר.
הצעות מחיר מפורטות: לפני כל שיפוץ עולה שאלת העלות מול התקציב. בדרך כלל אנחנו צריכים לקבל הערכה מוקדמת מדויקת ככל האפשר, כדי לדעת מול מה אנחנו עומדים. חשוב לוודא שהקבלן או השיפוצניק שפניתם אליו נותן לכם הערכת מחיר מדויקת, אחרי שבדק מה בדיוק אתם רוצים לעשות בבית.

מנהלים תקציב מסודר יחד עם הצוות
אחת הבעיות שבהן נתקלים בכל שיפוץ היא שהתקציב בורח לנו מבין הידיים. בחירת גימורים, חומרי בניין, נגיעות עיצוביות מיוחדות, פרויקטים של בנייה קטנה בהתאמה אישית וכדומה – כל הדברים האלו עולים כסף.
כדאי לנהל באופן פתוח תקציב לשיפוץ, יחד עם בעלי המקצוע והספקים. כשמדובר בפרויקט קטן התקציב ינוהל על ידיכם אבל אפשר לשתף בהתלבטויות ובגבולות שקבעתם גם את בעלי המקצוע, במיוחד אם עשיתם בחירה מוקפדת באיש מקצוע.
במידה ומדובר בשיפוץ כללי או חידוש של מבנה ישן, התקציב בדרך כלל מורכב וגדול יותר. כדאי לנהל תקציב באופן מסודר יחד עם מנהל פרויקטים או קבלן שיפוצים שבחרתם.
כדי לעבור את השיפוץ שלכם בשלום, כל מה שאתם צריכים הוא קבלן שיפוצים אמין שיוכל לתת לכם שירות טוב, להיות הוגן ולהפגין אחריות ומקצועיות לאורך כל הדרך. אנחנו מזמינים אתכם לפנות אלינו לפני כל שיפוץ ונשמח לעמוד לרשותכם ולדאוג שתעברו את השיפוץ בשלום.