שיפוץ דירה - עבודות הריסה ובניה

תהליך שיפוץ דירה או בית מורכב מעבודות רבות ושונות. העבודה הראשונה המבוצעת במסגרת עבודת השיפוץ היא עבודות ההריסה. עבודות ההריסה כוללות שבירת קירות בלוקים ו/או קירות גבס. פירוק והוצאת חלונות, דלתות, ריהוט, שטיחים, קרמיקות ריצוף וכל דבר אחר שיש לפנותו על מנת שיהיה אפשר להתחיל בעבודות הבניה.

עבודת ההריסה היא העבודה המהירה ביותר בתהליך השיפוץ ונחשבת גם לעבודה הפשוטה ביותר ממבין כל העבודות בתהליך. למרות זאת אין להקל ראש בעבודה זו. יש לבצע תכנון מפורט הכולל תוכניות מדויקות של האתר כדי למנוע פגיעה בקירות ו/או עמודים קונסטרוקטיביים התומכים במבנה המיועד לשיפוץ. לוודא שלא לפגוע בקווי חשמל, מיזוג, גז ו מים העוברים בקירות וברצפות האתר המשופץ. עבודה זו היא עבודה גסה אבל יש לנקות זהירות יתרה שלא לפגוע באלמנטים אותם רוצים לשמור. לבצע חיתוך מדויק של קירות שונים כאשר יש לשמור על חלק מהקיר הבנוי, כנ"ל לגבי פתחי חלונות ודלתות. יש לבצע עבודת הכנה יסודית של האתר וסביבתו. עבודת ההריסה מלווה ביצור אבק ולכלוך. מומלץ לבצע עטיפה יסודית של רהיטים ופרטים שונים הנמצאים באתר השיפוץ. להגן על מעליות פינוי הפסולת וכל איזור ציבורי. כל זאת כדי למנוע נזקים מיותרים וחוסר וחיכוכים עם השכנים המתגוררים בקרבת העבודה.

הדאגה לאביזרי מיגון מתאימים לעובדי ההריסה והפינוי נעשית על ידי קבלן שיפוצים. כפפות ומשקפי מגן הם חובה בעבודות הנ"ל.

חלק בלתי נפרד מעבודת ההריסה היא עבודת פינוי הפסולת. חשוב לקבוע מקום מסוכם עם הדיירים ולהזמין מכולת פינוי שתשמש לאיסוף הפסולת. על הקבלן המבצע להזמין מכולה רק מספק המפנה את הפסולת לאתר פינוי מורשה המבצע גריסה של חומרי פסולת בניין.

לאחר סיום עבודת ההריסה ופינוי הפסולת מהאתר המשופץ אפשר להתחיל בעבודות הבניה.עבודות מסוג זה כוללות בניית קירות בלוקים, מחיצות גבס, תקרות גבס, רולקות בחדרים רטובים, פתחים עבור חלונות ודלתות, ריצוף ופרקט וכל עבודה אחרת שיש לבצע על פי תוכניות הבניה שתכנן האדריכל. חשוב מאוד לערוך תכנון מסודר של עבודות הבניה, יש לוודא שהקירות, תקרות וכל אלמנט אחר נבנה במקומו המדויק בהתאם לתוכניות הבניה. במקרים רבים בגלל חוסר תשומת לב של עובדי הבניה נבנים קירות במקומות ובמידות השונים מהתוכנית. טעויות אלו גורמות לנזק כספי ולבזבוז זמן יקר. יש לבדוק היכן עוברים קווי חשמל ומים בקירות ולוודא שעובדים בתיאום עם בעל המקצוע הרלוונטי בכל קיר, תקרה, עמוד, חדר הנבנה באתר המשופץ. כמו כן יש לוודא שהבניה בכל חדר או חלל אחר נעשית מהחומרים המופיעים בכתב הכמויות באותו סעיף. כמו כל עבודה אחרת המתרחשת במהלך השיפוץ חשוב מאוד לשמור על סדר פעולות נכון. יש לשמור על לוחות זמנים בין עבודה אחת לשנייה בעיקר כאשר מדובר ביציקות בטון הדרושות לזמן יבוש ואשפרה ארוכים מהעבודות האחרות.

עבודות הבניה הן היסודות של כל עבודת השיפוץ. הקפדה על עבודה מדויקת, הקפדה על כל הפרטים שתוכננו להיות בחדרים שנבנים שמירה על רמת גימור גבוהה ולוחות זמנים בין העבודות הם המפתח להצלחת השיפוץ כולו והכנה לעבודות הגמר שיבואו בהמשך השיפוץ.

התקשרו למעין אברם קבלן שיפוצים התקשרו למעין אברם קבלן שיפוצים
התקשרו למעין אברם קבלן שיפוצים